O internacionalizaciji

Internationalizacija u visokom obrazovanju postaje sve važnija u današnjem globalizovanom svetu. Ona omogućava studentima da steknu međunarodno iskustvo, unaprede svoje jezičke veštine, upoznaju nove kulture i perspektive, te razviju globalnu mrežu kontakata. Takođe, internacionalizacija doprinosi univerzitetima i visokoškolskim institucijama kroz razmenu znanja, istraživanje i saradnju sa kolegama iz različitih delova sveta. Kroz razmenu studenata i osoblja, zajedničke istraživačke projekte i druge oblike saradnje, visokoškolske ustanove mogu da izgrade dugoročne partnerske odnose koji će im omogućiti da zajedno rade na rešavanju globalnih izazova i
unapređenju visokog obrazovanja.

Fakultet organizacionih studija Eduka realizuje internacionalizaciju direktno kroz bilateralnu/multilateralnu saradnju sa partnerskim visokoškolskim ustanovama, kao i kroz različite aktivnosti:

  • Erasmus+ program: Erasmus+ je program Evropske unije koji podržava razmenu studenata, nastavnog osoblja i finansira međunarodne projekte saradnje između visokoškolskih institucija širom Evrope i van nje.
  • Joint/double degree programi: Ovi programi omogućavaju studentima da steknu diplomu dva univerziteta, što im pruža međunarodno priznate kvalifikacije i širi horizonte za karijeru.
  • Saradnja u istraživanju: Partnerstva sa stranim univerzitetima za istraživanje omogućavaju deljenje resursa, znanja i tehnologije radi rešavanja globalnih problema. Važno je podsticati interdisciplinarnu saradnju i istraživanje koje će doprineti rešavanju globalnih izazova.
  • Globalne mreže i asocijacije: Eduka je pridruzeni clan globalnih mreža i asocijacijama kao što su "World University Network" (WUN) ili "Association of Pacific Rim Universities" (APRU), koje promovišu saradnju i razmenu između članica.
  • Kulturna razmena: Organizacija kulturnih događaja, kao što su festivali, konferencije i predavanja, može promovisati razumevanje i poštovanje različitih kultura.
  • Online kursevi i resursi: Pravljenje online kurseva i resursa omogućava pristup visokom obrazovanju širom sveta, što doprinosi internacionalizaciji obrazovanja.

Na kraju, no ne i najmanje vazno, svi "free mover" studenti dobrodošli su na Fakultet organizacionih studija Eduka. Nastojimo da budemo dobri domaćini i da dolazecim studentima pružimo ne samo pristup multidisciplinarnim silabusima, već i jedinstveno iskustvo nastave i atmasferu studiranja u Beogradu, regionalnom "hub-u".

Vice versa, približavamo koncept "free moving" studiranja svim našim studentima i pomažemo im u odabiru univerziteta koji ce na najbolji moguci način doprineti njihovom školovanju. vi projekti i programi doprinose internacionalizaciji visokog obrazovanja tako što omogućavaju studentima, nastavnom osoblju i institucijama da steknu međunarodno iskustvo, razviju globalnu perspektivu i unaprede kvalitet obrazovanja i istraživanja.

Značajan segment funkcionisanja Škole je međunarodna saradnja. Ključna polja delovanja međunarodne saradnje odnose se na:

  • razmenu studenata i nastavnog osoblja;
  • dolazak stranih studenata na Visoku školu organizacionih studija „Eduka“;
  • akreditaciju zajedničkih studijskih programa.

Škola sarađuje sa preko 30 visokoobrazovnih institucija u regionu, Evropi i Aziji.

Cilj međunarodne saradnje da uspostavimo tzv. „internacionalizaciju kod kuće“ koja podrazumeva realizovanje kurikuluma, delova i studijskih programa u celini na engleskom jeziku od strane naših i inostranih predavača.